Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pistorius nie uniknie apelacji

13.03.2015, 13:24; Aktualizacja: 13.03.2015, 13:41
 • Wyślij
 • Drukuj

Prawnikom złotego medalisty paraolimpiady nie udała się próba zakwestionowania apelacji prokuratury, która domaga się skazania go za morderstwo pierwszego stopnia.

Reklama

Jeśli prokuraturze uda się udowodnić przed Najwyższym Sądem Apelacyjnym w Bloemfontein, że Pistorius z premedytacją zabił swoją dziewczynę, to sprinter więzieniu spędzi co najmniej 15 lat. Obecnie odbywa on karę pięciu lat pozbawienia wolności, ale już w przyszłym miesiącu będzie mógł ubiegać się o zamianę celi na areszt domowy.

Data rozprawy przed sądem apelacyjnym nie została jeszcze wyznaczona. Sądy w RPA są tak przeładowane, że nie są rzadkością przypadki, kiedy czas oczekiwania na rozpoczęcie postępowania odwoławczego wynosi nawet dwa lata.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.