Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Podsłuchiwać można raczej obcych, nie naszych

18.03.2015, 13:22; Aktualizacja: 18.03.2015, 14:02

Organizacja Amnesty International zapytała 15 tys. osób z 13 państwa o ich stosunek do rządowych programów inwigilacji internetu i rozmów telefonicznych. 71 proc. z nich stanowczo opowiedziała się przeciwko zakładaniu masowych podsłuchów. Chyba że miałyby one dotyczyć mieszkających w ich krajach obcokrajowców.

Reklama

26 proc. przepytanych przez Amnesty International jest zdania, że władze powinny monitorować komunikację i aktywność internetową swoich obywateli, a 17 proc. z nich uważa, że rząd wręcz powinien szpiegować wszystkich - obywateli, imigrantów i inne kraje. Najbardziej skłonni zaakceptować masową inwigilację są Francuzi, Brytyjczycy i Filipińczycy (blisko 30 proc.). Nie robi przy tym dla nich różnicy, czy podsłuchy dotyczą ich współobywateli czy obcokrajowców.


Pozostało jeszcze 62% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.