Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Posłowie zajęli się małą reprywatyzacją

19.03.2015, 10:43; Aktualizacja: 19.03.2015, 11:58

Sejm rozpoczął prace nad tzw. małą ustawą reprywatyzacyjną mająca uregulować stan prawny nieruchomości odebranych pierwotnym właścicielom na mocy dekretu Bieruta. W szczególności zaś uniemożliwić zwrot terenów, na których stoją dziś szpitale, szkoły i inne budynki użyteczności publicznej.

Reklama

Taki jest cel zmian zawartych w senackim projekcie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami (u.g.n.) oraz kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Zakłada on przede wszystkim przyznanie Skarbowi Państwa lub jednostce samorządowej prawa pierwokupu niektórych praw i roszczeń do nieruchomości objętych dekretem z 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze miasta stołecznego Warszawy.


Pozostało jeszcze 61% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.