Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Unijny trybunał osądzi występki Facebooka

25.03.2015, 05:32; Aktualizacja: 26.03.2015, 10:13

Przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozpoczęło się we wtorek długo wyczekiwane, precedensowe postępowanie dotyczące legalności wykorzystywania przez Facebooka prywatnych danych Europejczyków, w tym przekazywania ich amerykańskim służbom wywiadowczym.

Reklama

Sędziowie z Luksemburga mają za zadanie rozstrzygnąć dylemat, przed którym stanął sąd irlandzki (High Court of Ireland): czy generalny inspektor danych osobowych może zakazać krajowym firmom transferu informacji na temat ich europejskich klientów do Stanów Zjednoczonych, gdzie ustawodawstwo nie gwarantuje standardów ochrony prywatności podobnych do tych obowiązujących w państwach UE?


Pozostało jeszcze 89% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.