Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Punktualność cnotą prawników

Ewa Maria Radlińska30.03.2015, 08:27; Aktualizacja: 30.03.2015, 10:24

Spóźnić się na rozprawę zdarza się każdemu pełnomocnikowi czy obrońcy. Chodzi jednak o to, by nie stało się to regułą. Można bowiem stworzyć niekorzystną sytuację dla siebie i klienta, a w skrajnych przypadkach zainteresować rzecznika dyscyplinarnego.

Reklama

Spóźnia się czasem każdy. Justin Bieber spóźnił się dwie godziny na swój koncert w Londynie, Radosław Sikorski - na początku swojego urzędowania jako marszałek Sejmu - spóźnił się na obrady 20 min, Barack Obama spóźnił się 25 min podczas swojej polskiej wizyty na uroczystą kolację do Pałacu Prezydenckiego. I spóźniają się też prawnicy na rozprawy.

Logistyka rozpaczy


Pozostało jeszcze 90% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.