Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rząd nie przyjął projektu "Prawa dla każdego"

08.04.2015, 13:27; Aktualizacja: 09.04.2015, 15:43

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska po ostatnim posiedzeniu stwierdziła, że projekt ustawy o bezpłatnej pomocy prawnej wymaga kolejnych poprawek. Wszystko przez spór resortu sprawiedliwości z resortem finansów zarówno o pieniądze, jak i o to, kto ma udzielać darmowych porad.

Reklama

Jak podała "Rzeczpospolita", Ministerstwo Finansów chce, aby pomoc prawną nieodpłatnie świadczyli nie tylko profesjonalni prawnicy, ale także absolwenci prawa. Pomysłowi resortu ostro sprzeciwili się adwokaci, którzy zarzucają urzędnikom, że nie mają pojęcia o tym, jak kształtują się koszty usług prawniczych. Nie jest wykluczone, że resort sprawiedliwości ostatecznie będzie musiał się zgodzić na zaangażowanie do programu także absolwentów prawa, gdyż propozycję tę popiera część pozostałych ministerstw.


Pozostało jeszcze 15% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.