Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rusza śledztwo w sprawie fundacji Biereckiego

14.04.2015, 10:52; Aktualizacja: 14.04.2015, 11:46

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku zbada, czy przyjecie majątku fundacji związanej ze SKOK-ami, której głównym udziałowcem jest Grzegorz Bierecki, było zgodne z prawem - poinformowała Gazeta Wyborcza.

Reklama

Sprawa dotyczy Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych. Według pierwotnych założeń miała ona wspierać organizacyjnie i finansowo Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo - Kredytowe, szybko jednak pieniądze zaczęły płynąć w drugą stronę. Majątek fundacji szybko rósł, a w 2010 r. był wart blisko 77 mln zł. Niespodziewanie podjęto wtedy decyzję o likwidacji Fundacji, a jej majątek przejęła prywatna spółka SIN. Sprawę ujawnił w 2011 r. tygodnik "Polityka".


Pozostało jeszcze 45% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.