Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rząd przyjął projekt "Prawa dla każdego"

14.04.2015, 15:55; Aktualizacja: 14.04.2015, 16:27

Zgodnie z projektem przyjętym 14 kwietnia przez radę ministrów pomocy prawnej będą udzielać adwokaci i radcowie prawni, a w punktach prowadzonych (połowa wszystkich) przez organizacje pozarządowe - także doradcy podatkowi i absolwenci prawa bez tytułów zawodowych.

Reklama

Program "Prawo dla każdego" ma realizować obietnicę wyrównywania szans w dostępie do pomocy prawnej, zawartą w expose premier Ewy Kopacz. Osoby uprawnione do uczestnictwa w programie (osoby, które ukończyły 75. rok życia, rodziny wielodzietne, beneficjenci pomocy społecznej, kombatanci i weterani oraz osoby zagrożone lub poszkodowane katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną) będą mogły zwrócić się do jednego z 1524 punktów pomocy (minimum 2 w każdym powiecie). Połowa z nich ma być prowadzona przez organizacje pozarządowe.


Pozostało jeszcze 49% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.