Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci bostońskiego zamachowca walczą o karę dożywocia

17.04.2015, 14:46; Aktualizacja: 17.04.2015, 15:23

Prokuratura federalna ostro zareagowała na taktykę zastosowaną przez obrońców Dżokara Carnajewa, który został już uznany winnym dokonania zamachu na mecie maratonu bostońskiego w 2013 r., a teraz oczekuje na karę. Adwokaci terrorysty próbują zasugerować członkom ławy przysięgłych, że skazanie pochodzącego z Czeczenii mężczyzny na śmierć będzie dowodem na ich uprzedzenie.

Reklama

W ubiegłym tygodniu sąd federalny orzekł, że 21-letni Carnajew jest winny zabójstwa trzech osób i ranienia 264 w czasie maratonu w Bostonie oraz zastrzelenia policjanta trzy dni potem. W następnym tygodniu ława przysięgłych rozważy, czy zamachowiec zasługuje na karę śmierci, czy spędzie swoje życie w więzieniu bez możliwości zwolnienia warunkowego.


Pozostało jeszcze 48% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.