Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci bostońskiego zamachowca walczą o karę dożywocia

17.04.2015, 14:46; Aktualizacja: 17.04.2015, 15:23

Prokuratura federalna ostro zareagowała na taktykę zastosowaną przez obrońców Dżokara Carnajewa, który został już uznany winnym dokonania zamachu na mecie maratonu bostońskiego w 2013 r., a teraz oczekuje na karę. Adwokaci terrorysty próbują zasugerować członkom ławy przysięgłych, że skazanie pochodzącego z Czeczenii mężczyzny na śmierć będzie dowodem na ich uprzedzenie.

Reklama

W ubiegłym tygodniu sąd federalny orzekł, że 21-letni Carnajew jest winny zabójstwa trzech osób i ranienia 264 w czasie maratonu w Bostonie oraz zastrzelenia policjanta trzy dni potem. W następnym tygodniu ława przysięgłych rozważy, czy zamachowiec zasługuje na karę śmierci, czy spędzie swoje życie w więzieniu bez możliwości zwolnienia warunkowego.


Pozostało jeszcze 48% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.