Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicy chcą miliona euro dla rodziny każdej z ofiar katastrofy Germanwings

21.04.2015, 13:21; Aktualizacja: 21.04.2015, 15:56

Pokrzywdzeni rozważają też wniesienie pozwu zbiorowego w Stanach Zjednoczonych na wypadek, gdyby nie udało im się zawrzeć ugody w Niemczech z Lufthansą, spółką matką tanich linii.

Reklama

Pełnomocnik 21 pokrzywdzonych rodzin niemiecki adwokat Elmar Giemulla powiedział agencji Reutera, że rozmowy na temat odszkodowania zaczną się w ciągu najbliższych dni, ale jeśli Lufthansa nie będzie gotowa wypłacić krewnym ofiar zadośćuczynienia adekwatnego do rozmiaru wyrządzonej im krzywdy, wówczas będą dochodzić roszczeń w sądach amerykańskich. Część rodzin pochodzących z USA już podjęło kroki prawne w tej sprawie.


Pozostało jeszcze 36% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.