Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawa podstawowe nadal słabo znane w Europie

20.05.2015, 14:44; Aktualizacja: 20.05.2015, 15:15

67 proc. Polaków złożyłoby skargę do rzecznika praw obywatelskich w przypadku naruszenia ich praw podstawowych, podczas gdy prawie połowa Europejczyków w takiej sytuacji zwróciłaby się do sądu krajowego - wynika z najnowszego sondażu Eurobarometru na temat europejskiej Karty Praw Podstawowych.

Reklama

Największe zaufanie do swoich sądów mają Litwini i Austriacy - Sześciu na dziesięciu spośród nich tam szukałoby sprawiedliwości, gdyby ich prawa zostały naruszone. Dla porównania, 43 proc. Polaków postąpiłoby podobnie. Z kolei jedna trzecia z nich zgłosiłaby sprawę na policję. Tylko 10 proc. Polaków liczyłoby na pomoc organizacji pozarządowej.


Pozostało jeszcze 28% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.