Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komisja Europejska pokaże swoją kuchnię

20.05.2015, 15:20; Aktualizacja: 20.05.2015, 16:12

Komisja Europejska chce zerwać z wizerunkiem pracującej w sekrecie machiny biurokratycznej, która dąży do drobiazgowego uregulowania każdej sfery życia Europejczyków. W zaprezentowanym właśnie pakiecie zmian zapowiada m.in. częstsze organizowanie internetowych konsultacji oraz portal do zgłaszania obywatelskich pomysłów legislacyjnych.

Reklama

Nowe podejście komisji to odpowiedź nie tylko odpowiedź na powtarzaną od lat krytykę unijnej technokracji, ale też efekt ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, w których partie eurosceptyczne uzyskały rekordową liczbę mandatów. Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans powiedział na konferencji prasowej w Strasburgu, że komisja bierze ich zarzuty poważnie, dlatego zamierza wprowadzić większą transparentność oraz zapewnić Europejczykom większy wpływ na unijną legislację.


Pozostało jeszcze 56% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.