Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komisja Europejska pokaże swoją kuchnię

20.05.2015, 15:20; Aktualizacja: 20.05.2015, 16:12

Komisja Europejska chce zerwać z wizerunkiem pracującej w sekrecie machiny biurokratycznej, która dąży do drobiazgowego uregulowania każdej sfery życia Europejczyków. W zaprezentowanym właśnie pakiecie zmian zapowiada m.in. częstsze organizowanie internetowych konsultacji oraz portal do zgłaszania obywatelskich pomysłów legislacyjnych.

Reklama

Nowe podejście komisji to odpowiedź nie tylko odpowiedź na powtarzaną od lat krytykę unijnej technokracji, ale też efekt ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, w których partie eurosceptyczne uzyskały rekordową liczbę mandatów. Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans powiedział na konferencji prasowej w Strasburgu, że komisja bierze ich zarzuty poważnie, dlatego zamierza wprowadzić większą transparentność oraz zapewnić Europejczykom większy wpływ na unijną legislację.


Pozostało jeszcze 56% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.