Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rekomendacje w sprawie reformy k.p.k. jeszcze w tym miesiącu

21.05.2015, 12:13; Aktualizacja: 21.05.2015, 12:29

Do końca maja powstanie raport dla premier Ewy Kopacz dotyczący zastrzeżeń środowisk prawniczych co do terminu wejścia w życie reformy procedury karnej - zapowiedział minister sprawiedliwości Borys Budka. Sam zapewnia, że resort jest przygotowany na 1 lipca.

Reklama

Do przesunięcia terminu wejścia w życie nowelizacji kodeksu postępowania karnego p. o pół roku przekonywał ministra na spotkaniu 20 maja prokurator generalny Andrzej Seremet. To właśnie prokuratorzy mają najwięcej obiekcji wobec terminu wejścia w życie nowej procedury karnej.


Pozostało jeszcze 31% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.