Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jedna czwarta skarg odrzucona przez trybunał strasburski

25.05.2015, 12:36; Aktualizacja: 25.05.2015, 23:06

Prawie 25 proc. skarg wniesionych do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w ubiegłym roku nie została rozpatrzona ze względu na braki formalne. To efekt zaostrzenia od 1 stycznia 2014 r. procedur dotyczących składania aplikacji.

Reklama

Zmiany w regule 47 regulaminu trybunału obejmowały przede wszystkim wprowadzenie nowego, bardziej zwięzłego formularza skargowego oraz nowy sposób oceny dochowania przez skarżącego sześciomiesięcznego terminu na wniesienie skargi, który biegnie od momentu wydania prawomocnego orzeczenia przez najwyższy krajowy sąd odwoławczy.


Pozostało jeszcze 70% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.