Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zrzutka na prawnika

28.05.2015, 07:10; Aktualizacja: 28.05.2015, 07:10

Crowdfunding to już nie tylko wirtualne składki na tworzenie gier komputerowych i produkcję filmów, do których nie chcą się dołożyć tradycyjni inwestorzy, ale także zbiórki pieniędzy na finansowanie pomocy prawnej w sprawach sądowych. Za pośrednictwem działającej od kilku dni nowej platformy społecznościowej CrowdJustice można np. pomóc pewnemu kolumbijskiemu inżynierowi opłacić batalię prawną z koncernem paliwowym BP.

Reklama

Uruchomiony przez londyński start-up serwis działa podobnie jak najpopularniejsza na świecie strona crowdfundingowa Kickstarter, która pozwala przeprowadzać wirtualne zbiórki pieniędzy na różnorodne przedsięwzięcia biznesowe i kulturalne. CrowdJustice dzięki licznym, drobnym wpłatom od osób zainteresowanych danym "projektem prawnym" ma z kolei pomóc w sfinansowaniu kosztów sądowych i wynagrodzenia prawników, ale także przyczynić się do nagłośnienia sprawy.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.