Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Forum cywilistyczne w Krakowie

26.05.2015, 13:09; Aktualizacja: 26.05.2015, 15:20
 • Wyślij
 • Drukuj

Konferencja pt. "50 lat obowiązywania ustaw: kodeks cywilny i kodeks postępowania cywilnego" odbędzie się 12 czerwca na UJ.

Reklama

Forum rozpocznie się o godz. 9.30 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W programie przewidziano dwa panele. W pierwszym poruszane będą tematy: "Bezpośrednie stosowanie prawa UE, a krajowe normy konstytucyjne", "Ochrona dóbr osobistych w orzecznictwie SN", "Sankcje cywilnoprawne".

Z kolei w drugim rozważane będą następujące zagadnienia: "Odpowiedzialność odszkodowawcza SP - aspekty procesowe", "Przedawnienie roszczeń cywilnoprawnych - kilka uwag o funkcji i biegu terminów", "Zarzuty oparte na prawie UE".

Zgłoszenia udziału należy kierować na adres: koordynator.oba@nra.pl z kopią na adres gosia.grzesiak@tlen.pl lub telefonicznie 534-870-616.

PS/źródło: ORA w Krakowie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.