Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Forum cywilistyczne w Krakowie

26.05.2015, 13:09; Aktualizacja: 26.05.2015, 15:20
 • Wyślij
 • Drukuj

Konferencja pt. "50 lat obowiązywania ustaw: kodeks cywilny i kodeks postępowania cywilnego" odbędzie się 12 czerwca na UJ.

Reklama

Forum rozpocznie się o godz. 9.30 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W programie przewidziano dwa panele. W pierwszym poruszane będą tematy: "Bezpośrednie stosowanie prawa UE, a krajowe normy konstytucyjne", "Ochrona dóbr osobistych w orzecznictwie SN", "Sankcje cywilnoprawne".

Z kolei w drugim rozważane będą następujące zagadnienia: "Odpowiedzialność odszkodowawcza SP - aspekty procesowe", "Przedawnienie roszczeń cywilnoprawnych - kilka uwag o funkcji i biegu terminów", "Zarzuty oparte na prawie UE".

Zgłoszenia udziału należy kierować na adres: koordynator.oba@nra.pl z kopią na adres gosia.grzesiak@tlen.pl lub telefonicznie 534-870-616.

PS/źródło: ORA w Krakowie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.