Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sądy odmawiają ryczałtów za nocleg w kabinie. I mają rację

Katarzyna Dąbrowska25.06.2015, 00:00; Aktualizacja: 25.06.2015, 07:55

Takie rozumowanie jest zgodne z funkcją ryczałtu – jest to bowiem świadczenie kompensacyjne. Jeśli więc kabina była mu udostępniana nieodpłatnie, to o żadnych kosztach nie ma mowy i ryczałt się nie należy - mówi Łukasz Kuczkowski, radca prawny kierujący biurem kancelarii Raczkowski Paruch w Poznaniu.

Reklama

Katarzyna Dąbrowska: Sąd Rejonowy w Gdyni (sygn. akt IV P 111/13) odmówił kierowcy wypłaty ryczałtów za nocleg w kabinie. Uzasadnił to tym, że kierowca nie korzystał nigdy z noclegu poza kabiną pojazdu, nie skarżył się również na odbieranie odpoczynku w kabinie pojazdu, nie wnosił w trakcie trwania stosunku pracy o wypłatę ryczałtu czy zapewnienie bezpłatnego noclegu poza kabiną kierowcy, więc godził się na taką formę i warunki odpoczynku. Czy ten wyrok nie stoi w sprzeczności z ubiegłoroczną głośną uchwałą Sądu Najwyższego o ryczałtach za noclegi w kabinie pojazdu (sygn. akt II PZP 1/14)?


Pozostało jeszcze 81% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.