Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nie wszystkie materiały wideo dostępne w internecie trzeba zgłaszać

01.07.2015, 11:10; Aktualizacja: 01.07.2015, 13:06

Strona internetowa gazety codziennej, która zawiera materiały video, nie stanowi audiowizualnej usługi medialnej w rozumieniu prawa UE - wynika z opinii rzecznika generalnego TSUE Macieja Szpunara.

Reklama

Austriacka spółka New Media Online prowadzi stronę internetową gazety Tiroler Tageszeitung pod nazwą Tiroler Tageszeitung Online. Na tym portalu obok innych treści, znajduje się oddzielna zakładka "wideo", która zawiera katalog około 300 materiałów audiowizualnych. Filmiki te, o długości od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, były w mniejszym lub większym stopniu powiązane z tematyką strony i pochodziły z różnych źródeł (materiały własne, materiały wyprodukowane przez lokalną telewizję, video dostarczone przez użytkowników itd.).

W 2012 r. austriacki organ regulacyjny uznał tę zakładkę "wideo" za audiowizualną usługę medialną na żądanie, co jest równoznaczne z obowiązkiem jej zgłoszenia. Spółka New Media Online wniosła skargę na tę decyzję.


Pozostało jeszcze 66% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.