Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nie wszystkie materiały wideo dostępne w internecie trzeba zgłaszać

01.07.2015, 11:10; Aktualizacja: 01.07.2015, 13:06

Strona internetowa gazety codziennej, która zawiera materiały video, nie stanowi audiowizualnej usługi medialnej w rozumieniu prawa UE - wynika z opinii rzecznika generalnego TSUE Macieja Szpunara.

Reklama

Austriacka spółka New Media Online prowadzi stronę internetową gazety Tiroler Tageszeitung pod nazwą Tiroler Tageszeitung Online. Na tym portalu obok innych treści, znajduje się oddzielna zakładka "wideo", która zawiera katalog około 300 materiałów audiowizualnych. Filmiki te, o długości od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, były w mniejszym lub większym stopniu powiązane z tematyką strony i pochodziły z różnych źródeł (materiały własne, materiały wyprodukowane przez lokalną telewizję, video dostarczone przez użytkowników itd.).

W 2012 r. austriacki organ regulacyjny uznał tę zakładkę "wideo" za audiowizualną usługę medialną na żądanie, co jest równoznaczne z obowiązkiem jej zgłoszenia. Spółka New Media Online wniosła skargę na tę decyzję.


Pozostało jeszcze 66% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.