Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Strajk brytyjskich adwokatów coraz bliżej

08.07.2015, 14:46; Aktualizacja: 08.07.2015, 15:23

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu sądy w Wielkiej Brytanii czeka poważny paraliż z powodu ogólnokrajowego bojkotu prawników. To reakcja na planowaną obniżkę stawek za pomoc prawną finansowaną przez państwo.

Reklama

Miesiąc temu minister sprawiedliwości Michael Cove ogłosił, że opłaty za czynności adwokackie w sprawach karnych zostaną obcięte o 8,75 proc., a liczba kontraktów dla prawników na udzielanie porad zatrzymanym w komisariatach lub oskarżonym spadnie z 1,6 tys. do 527. Oburzeni tą zapowiedzią adwokaci nie mają wątpliwości, że przez kolejne cięcia w budżecie na pomoc prawną zmuszą wiele kancelarii będzie musiało zakończyć działalność lub przeprowadzić masowe zwolnienia. To z kolei doprowadzi do znaczącego pogorszenia jakości reprezentacji. Prawnicy narzekają też, że resort sprawiedliwości w ogóle podjął decyzję o obniżkach bez jakichkolwiek konsultacji, kompletnie ignorując argumenty środowiska.


Pozostało jeszcze 49% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.