Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radca prawny w roli karnisty

16.07.2015, 07:25; Aktualizacja: 16.07.2015, 07:34

R.pr. Michał Paprocki: Kancelarie radcowskie specjalizujące się w sprawach karnych to niedaleka przyszłość.

Reklama

Ewa Maria Radlińska: Proces kontradyktoryjny wszedł już do polskich sądów. Jest zainteresowanie wśród radców obronami w sprawach karnych?

Michał Paprocki, radca prawny: W moim otoczeniu nie dostrzegłem żadnego poruszenia lub znaczącej reakcji na ten fakt. Symboliczne znaczenie ma samo zrównanie uprawnień radców prawnych i adwokatów. Co ciekawe, fakt ten dostrzegli moi klienci. Część z nich ucieszyło się, że będąc ich doradcą, będę mógł ich reprezentować w ewentualnych postępowaniach karnych, często stanowiących element złożonych sporów gospodarczych. Co więcej, w mojej ocenie, rynek naszych usług stanie się bardziej przejrzysty, konkurencyjny.


Pozostało jeszcze 77% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.