Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jest projekt zmian pozwalających na legalizację medycznej marihuany

16.07.2015, 15:04; Aktualizacja: 16.07.2015, 20:23

Do Sejmu wpłynął przygotowany przez grupę posłów lewicy i Solidarnej Polski projekt przepisów dopuszczających leczenie substancjami, które zawierają olej konopny.

Reklama

Projektowane zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidują przede wszystkim możliwość zastosowania leków na bazie oleju konopnego w terapii paliatywnej, leczeniu pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane, miażdżycę, padaczkę i AIDS. Lekarz prowadzący wystawiałby im odpowiednie zaświadczenie lub receptę, w której określałby ilość, rodzaj i częstotliwość stosowania środka.


Pozostało jeszcze 48% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.