Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Należności w UE będą egzekwowane drogą elektroniczną

07.08.2015, 10:29; Aktualizacja: 07.08.2015, 11:48
 • Wyślij
 • Drukuj

Projekt e-CODEX, za którym w Polsce stoi Ministerstwo Sprawiedliwości i Instytut Logistyki i Magazynowania, umożliwia przeprowadzenie drogą elektroniczną europejskiego nakazu zapłaty (ENZ) oraz postępowania w sprawie drobnych roszczeń (DR).

Reklama

Obie usługi dostępne są na elektronicznej platformie e-CODEX, pod adresem: www.pilot.e-codex.pl. W celu przeprowadzenia postępowań niezbędny jest jedynie dostęp do internetu oraz elektroniczny podpis kwalifikowany.

Usługi są bezpłatne, a ewentualne koszty związane są z opłatami wymaganymi przez poszczególne sądy, zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym kraju.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.