Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezesi samorządów zawodów zaufania publicznego przeciwko psuciu prawa

10.08.2015, 12:00; Aktualizacja: 10.08.2015, 12:33
 • Wyślij
 • Drukuj

17 prezesów wystosowało apel do premier Ewy Kopacz, w którym wyrażają swój sprzeciw wobec podejmowanych ostatnio w pośpiechu i ze szkodą dla zasady tworzenia dobrego prawa, działań legislacyjnych.

Reklama

Nie podoba im się m.in. projekt ustawy o Policji, który w ich ocenie jest zagrożeniem dla zasady praworządności.

Obawy budzi przede wszystkim nieprecyzyjność przepisów dotyczących katalogu środków kontroli operacyjnej, nadmiernie długi okres, o który można przedłużać tę kontrolę, brak przesłanek wyrażania zgody na wykorzystanie informacji dotyczących tajemnic zawodowych oraz niedoskonałość regulacji dotyczących uzyskiwania danych telekomunikacyjnych.

Niepokój przedstawicieli zawód zaufania publicznego rodzi także ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, która czeka obecnie na podpis prezydenta oraz rozporządzenie w sprawie stawek opłat za czynności adwokatów i radców prawnych.

PS/źródło: NRA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.