Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezesi samorządów zawodów zaufania publicznego przeciwko psuciu prawa

10.08.2015, 12:00; Aktualizacja: 10.08.2015, 12:33
 • Wyślij
 • Drukuj

17 prezesów wystosowało apel do premier Ewy Kopacz, w którym wyrażają swój sprzeciw wobec podejmowanych ostatnio w pośpiechu i ze szkodą dla zasady tworzenia dobrego prawa, działań legislacyjnych.

Reklama

Nie podoba im się m.in. projekt ustawy o Policji, który w ich ocenie jest zagrożeniem dla zasady praworządności.

Obawy budzi przede wszystkim nieprecyzyjność przepisów dotyczących katalogu środków kontroli operacyjnej, nadmiernie długi okres, o który można przedłużać tę kontrolę, brak przesłanek wyrażania zgody na wykorzystanie informacji dotyczących tajemnic zawodowych oraz niedoskonałość regulacji dotyczących uzyskiwania danych telekomunikacyjnych.

Niepokój przedstawicieli zawód zaufania publicznego rodzi także ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, która czeka obecnie na podpis prezydenta oraz rozporządzenie w sprawie stawek opłat za czynności adwokatów i radców prawnych.

PS/źródło: NRA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.