Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Superprawnik w aplikacji

10.08.2015, 14:12; Aktualizacja: 10.08.2015, 15:52

ROSS - tak nazywa się pierwszy "sztucznie inteligentny" prawnik, który potrafi udzielać porad prawnych, na bieżąco monitoruje zmiany przepisów oraz analizuje orzecznictwo, a nawet zawiadamia użytkownika o nowych, istotnych dla jego sprawy rozstrzygnięciach.

Reklama

ROSS działa na podobnych zasadach co Siri, aplikacja na urządzenia mobilne Apple, która umie odpowiadać na pytania i wykonywać polecenia głosowe, np. wyszukiwać restauracje w danej lokalizacji czy zamówić taksówkę. Specjalizacją ROSSa jest natomiast rozwiązywanie wszelkiego rodzaju problemów prawnych. Wystarczy, że użytkownik zwróci się do niego z dowolnym pytaniem prawniczym, a system przeszuka bazę informacji prawnej i udzieli odpowiedzi uszeregowanych według celności i precyzji. Klient ROSSa może także bez problemów przejrzeć na smartfonie przepisy i orzeczenia, na podstawie których została skonstruowana odpowiedź.


Pozostało jeszcze 33% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.