Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Za wagarujące dzieci rodzice idą do sądu

12.08.2015, 13:20; Aktualizacja: 12.08.2015, 13:49

Wobec prawie 16,5 tys. angielskich rodziców wszczęto w ubiegłym roku postępowania za to, że nie umieli zmusić swoich dzieci, żeby chodziły regularnie do szkoły. Zdecydowana większość usłyszała wyroki skazujące.

Reklama

Jak wynika ze statystyk brytyjskiego resortu sprawiedliwości, w 12,5 tys. sprawach rodzic został uznany winnym, co oznacza wzrost liczby wyroków skazujących o 22 proc. w stosunku do roku poprzedniego. O ile w 2003 r. takich przypadków było zaledwie ok. 3,3 tys., o tyle w 2014 r. liczba wzrosła przeszło pięciokrotnie.


Pozostało jeszcze 44% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.