Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Związkowcy z Poczty Polskiej chcą zerwania umowy PGP z sądami

20.08.2015, 15:00; Aktualizacja: 20.08.2015, 15:29

Przedstawiciele NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej kwestionują sposób realizowania przez Polską Grupę Pocztową kontaktu na dostarczanie przesyłek sądowych oraz sugerują, by Skarb Państwa rozważył odstąpienie od umowy, jeśli operator w odpowiednim terminie nie wywiąże się należycie ze swoich zobowiązań.

Reklama

W piśmie skierowanym do ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego, dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie oraz dyrektora Centrum Zakupów dla Sądownictwa przewodniczący komisji międzyzakładowej Bogumił Nowicki zarzuca PGP, że nie zapewnił wymaganej przez kontrakt bazy placówek pocztowych. Jeden z warunków zamówienia stwierdza, że operator powinien posiadać co najmniej po jednym punkcie na 6 tys. mieszkańców, co najmniej jedną placówkę na 85 km kw. oraz co najmniej jeden punkt w każdej gminie. Tymczasem 6 lipca PGP zerwała umowę z Ruchem, w efekcie czego przestał on udostępniać swoje kioski (łącznie 5404 placówek w całym kraju). Oznacza to, że InPost 74 proc. placówek, z których dotychczas korzystał.


Pozostało jeszcze 39% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.