Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnik odpowie za uczenie klientów kłamstw

31.08.2015, 13:40; Aktualizacja: 31.08.2015, 14:22

Przed sądem federalnym w Chicago rozpoczął się proces adwokata oskarżonego o to, że sześciu sprawach karnych spreparował zeznania świadków i pomagał im przygotować się do skłamania przed sądem.

Reklama

37-letni prawnik Beau Brindley w co najmniej kilku przypadkach osiągnął swój cel, doprowadzając do uniewinnienia klientów, wśród których byli przede wszystkim członkowie mafii oraz handlarze narkotyków. Adwokat przygotowywał im scenariusze pytań, jakie mogły paść podczas rozprawy wraz z gotowymi odpowiedziami. Impulsem do zastosowania niezgodnych z prawem środków procesowych były pieniądze. Klienci obiecywali Brindley'owi dodatkowe premie za wyroki uniewinniające. 


Pozostało jeszcze 16% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.