Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Europejscy prawnicy biorą się za Google'a

02.09.2015, 12:13; Aktualizacja: 02.09.2015, 13:28

Wykorzystując prowadzone od kilku lat przez Komisję Europejską postępowanie antymonopolowe przeciwko Google'owi, międzynarodowa kancelaria prawna Hausfeld zaczęła nakłaniać przedsiębiorców, którzy czują się poszkodowani rzekomo nieuczciwymi praktykami technologicznego giganta, do składania pozwów cywilnych. Osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą i organizacje non profit mogą liczyć na zniżkę.

Reklama

W tym tygodniu kancelaria uruchomiła specjalną stronę internetową Google Redress and Integrity Platform (w skrócie GRIP), za pośrednictwem której firmy przekonane, że monopolistyczna pozycja Google'a uderzyła w ich interesy, mogą złożyć aplikację członkowską. Trzeba w niej szczegółowo opisać, jakie szkody biznesowe spowodowała działalność amerykańskiego giganta technologicznego. Aplikacje będą najpierw filtrowane przez Avisę, europejską firmę konsultingową specjalizującą się w sprawach z zakresu regulacji i polityk unijnych. Po wstępnej selekcji zostaną one ocenione z prawnego punktu widzenia przez prawników Hausfeld, którzy podejmą decyzję, które aplikacje rokują na pozew.


Pozostało jeszcze 50% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.