Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Europejscy prawnicy biorą się za Google'a

02.09.2015, 12:13; Aktualizacja: 02.09.2015, 13:28

Wykorzystując prowadzone od kilku lat przez Komisję Europejską postępowanie antymonopolowe przeciwko Google'owi, międzynarodowa kancelaria prawna Hausfeld zaczęła nakłaniać przedsiębiorców, którzy czują się poszkodowani rzekomo nieuczciwymi praktykami technologicznego giganta, do składania pozwów cywilnych. Osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą i organizacje non profit mogą liczyć na zniżkę.

Reklama

W tym tygodniu kancelaria uruchomiła specjalną stronę internetową Google Redress and Integrity Platform (w skrócie GRIP), za pośrednictwem której firmy przekonane, że monopolistyczna pozycja Google'a uderzyła w ich interesy, mogą złożyć aplikację członkowską. Trzeba w niej szczegółowo opisać, jakie szkody biznesowe spowodowała działalność amerykańskiego giganta technologicznego. Aplikacje będą najpierw filtrowane przez Avisę, europejską firmę konsultingową specjalizującą się w sprawach z zakresu regulacji i polityk unijnych. Po wstępnej selekcji zostaną one ocenione z prawnego punktu widzenia przez prawników Hausfeld, którzy podejmą decyzję, które aplikacje rokują na pozew.


Pozostało jeszcze 50% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.