Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Smsy do klientów - tak, telefony - nie

09.09.2015, 15:45; Aktualizacja: 09.09.2015, 16:41

Prawnicy mogą pozyskiwać klientów za pośrednictwem smsów, ale wydzwanianie do nich z ofertami współpracy jest zakazane. Taką regułę ustanowił właśnie samorząd adwokacki na Florydzie.

Reklama

Co do zasady amerykańscy prawnicy nie mogą osobiście namawiać nikogo na skorzystanie ze swoich usług, gdyż wiązałoby się to prawdopodobieństwem wywarcia bezprawnego lub przesadnego nacisku lub zastraszenia. Ale jedna z kancelarii prawnych w Orlando zaczęła zastanawiać się, czy reguła ta dotyczy także przesyłania potencjalnym klientom smsów. W zapytaniu skierowanym do władz samorządu adwokackiego dokładnie opisała, w jaki sposób zamierza zdobyć informacje na temat oskarżonych z akt sądowych, a następnie przesłać smsem swoją ofertę wszystkim tym, którzy nie zamieścili adresu mailowego. Zgodnie z kodeksem etyki zawodowej rozsyłanie reklam usług swojej kancelarii drogą elektroniczną jest bowiem dozwolone.


Pozostało jeszcze 66% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.