Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Smsy do klientów - tak, telefony - nie

09.09.2015, 15:45; Aktualizacja: 09.09.2015, 16:41

Prawnicy mogą pozyskiwać klientów za pośrednictwem smsów, ale wydzwanianie do nich z ofertami współpracy jest zakazane. Taką regułę ustanowił właśnie samorząd adwokacki na Florydzie.

Reklama

Co do zasady amerykańscy prawnicy nie mogą osobiście namawiać nikogo na skorzystanie ze swoich usług, gdyż wiązałoby się to prawdopodobieństwem wywarcia bezprawnego lub przesadnego nacisku lub zastraszenia. Ale jedna z kancelarii prawnych w Orlando zaczęła zastanawiać się, czy reguła ta dotyczy także przesyłania potencjalnym klientom smsów. W zapytaniu skierowanym do władz samorządu adwokackiego dokładnie opisała, w jaki sposób zamierza zdobyć informacje na temat oskarżonych z akt sądowych, a następnie przesłać smsem swoją ofertę wszystkim tym, którzy nie zamieścili adresu mailowego. Zgodnie z kodeksem etyki zawodowej rozsyłanie reklam usług swojej kancelarii drogą elektroniczną jest bowiem dozwolone.


Pozostało jeszcze 66% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.