Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Profesjonalni prawnicy jako pełnomocnicy w sprawach podatkowych

10.09.2015, 16:18; Aktualizacja: 10.09.2015, 16:24

Adwokaci i radcy prawni będą mogli zostać tymczasowymi pełnomocnikami w postępowaniach podatkowych. Takie rozwiązanie przewiduje senacka poprawka do nowelizacji ordynacji podatkowej przyjęta 10 września przez Sejm.

Reklama

Zgodnie z projektowanym przepisem o wyznaczenie adwokata bądź radcę prawnego na tymczasowego pełnomocnika organ podatkowy będzie zgłaszał się do okręgowej rady adwokackiej lub izby radcowskiej. Jeśli prawnik miałby podjąć czynności poza siedzibą organu podatkowego, wówczas NRA lub KRRP na jego wniosek wyznaczy w razie potrzeby adwokata lub radcę prawnego z innej miejscowości.


Pozostało jeszcze 0% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.