Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Podwyżki opłat sądowych uderzają w najmniejszych

16.09.2015, 14:43; Aktualizacja: 16.09.2015, 15:21

Wbrew oczekiwaniom brytyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości drastyczne podwyżki opłat sądowych wcale nie przyczyniły się do lepszego funkcjonowania sądownictwa. Najgorzej wychodzą na nich małe firmy i zwykli obywatele.

Reklama

Pół roku temu brytyjski parlament zdecydował o znaczącym podwyższeniu wysokości opłat sądowych w sprawach cywilnych. Na przykład w sprawach o najniższej wartości przedmiotu sporu (poniżej 20 tys. funtów) opłaty poszły w górę z 610 funtów do 1 tys.funtów. Najbardziej wzrosły opłaty w sprawach, w których wartość przedmiotu sporu to co najmniej 150 tys. funtów. W takich przypadkach nowe stawki opłat sądowych są w granicach 470-620 proc. wyższe niż wcześniej. Koszty spraw rozwodowych wzrosły zaś o jedną trzecią.


Pozostało jeszcze 43% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.