Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zmiany w prawie restrukturyzacyjnym i upadłościowym

21.09.2015, 12:09; Aktualizacja: 21.09.2015, 13:49
 • Wyślij
 • Drukuj

13 października 2015 r. w Centrum Szkoleniowym Instytutu Rozwoju Biznesu odbędzie się konferencja pt. "Nowe prawo restrukturyzacyjne i nowelizacja prawa upadłościowego - szansa dla gospodarki i wyzwanie dla praktyków".

Reklama

1 stycznia 2016 r. wejdzie w życie nowe prawo restrukturyzacyjne. Dlatego podczas konferencji uczestnicy dowiedzą się jakie nowe możliwości otwiera ustawa i jakie będzie ich znaczenie dla praktyki biznesowej.

Problematykę przedstawią praktycy i jednocześnie twórcy nowego prawa – członkowie zespołu ministra sprawiedliwości ds. zmian prawa upadłościowego i naprawczego.

W przewidzianych podczas konferencji dyskusjach organizatorzy zaplanowali odpowiedzi na pytania, które już teraz zadają sobie przedstawiciele instytucji i przedsiębiorcy, nie tylko w zakresie własnej pozycji prawnej, ale zwłaszcza pozycji kontrahentów i partnerów biznesowych.

Program obejmie trzy bloki:restrukturyzacja, upadłość i rola oraz wynagrodzenie organów postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Prelegenci: r. pr. Piotr Zimmerman, r. pr. Bartosz Sierakowski, sędzia Anna Hrycaj, adw. Bartosz Groele, dr Patryk Filipiak, Maciej Geromin, dr Izabela Gi. 

Koszt udziału w konferencji wynosi: 699 PLN+ VAT.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz szczegółowy program znajduje się TUTAJ.

Rejestracja elektroniczna: TUTAJ.

Prawnik.pl objął patronat nad wydarzeniem.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.