Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawo atrakcyjne również dla młodzieży

02.10.2015, 09:02; Aktualizacja: 02.10.2015, 10:54
 • Wyślij
 • Drukuj

Uczniowie warszawskich liceów zainteresowani problematykę rozwiązywania sporów będą mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę i predyspozycje w tym zakresie. Okazją ku temu będzie Warsaw High School Moot Court.

Reklama

To już druga edycja konkursu, którego tematem są spory międzynarodowe. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością. W maju do udziału w symulacji postępowania arbitrażowego zgłosiło się 20 drużyn. Podczas kwalifikacji wyłonionych zostało 8 par, które w grudniu powalczą o zwycięstwo.

Ostateczna rozgrywka odbędzie się 12 grudnia w Sądzie Najwyższym w Warszawie. Finaliści wezmą udział w symulacji obrad sądowych, podczas których będą musieli wykazać się znajomością przepisów, zasad państwa prawa, a także bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Ponadto organizatorzy przygotowali dla wszystkich zainteresowanych tematyką arbitrażu warsztaty prawnicze, które odbędą się już 3 października. W trakcie spotkania będzie można wysłuchać wykładów oraz spotkać się z doświadczonymi prelegentami między innymi mecenasem Krzysztofem Wąsowskim oraz adwokat Katarzyną Przyłuską- Ciszewską. Przewidziano także debatę, w oparciu o nurtujące uczestników pytania.

Organizacją wydarzenia zajęła się czwórka uczniów XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie: Joanna Prządka, Katarzyna Skrenczyńska, Antoni Gruca oraz Witold Pogorzelski, wspieranych w swoich działaniach przez licealną dyrekcję.

Więcej informacji dostępnych TUTAJ.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.