Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawo atrakcyjne również dla młodzieży

02.10.2015, 09:02; Aktualizacja: 02.10.2015, 10:54
 • Wyślij
 • Drukuj

Uczniowie warszawskich liceów zainteresowani problematykę rozwiązywania sporów będą mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę i predyspozycje w tym zakresie. Okazją ku temu będzie Warsaw High School Moot Court.

Reklama

To już druga edycja konkursu, którego tematem są spory międzynarodowe. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością. W maju do udziału w symulacji postępowania arbitrażowego zgłosiło się 20 drużyn. Podczas kwalifikacji wyłonionych zostało 8 par, które w grudniu powalczą o zwycięstwo.

Ostateczna rozgrywka odbędzie się 12 grudnia w Sądzie Najwyższym w Warszawie. Finaliści wezmą udział w symulacji obrad sądowych, podczas których będą musieli wykazać się znajomością przepisów, zasad państwa prawa, a także bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Ponadto organizatorzy przygotowali dla wszystkich zainteresowanych tematyką arbitrażu warsztaty prawnicze, które odbędą się już 3 października. W trakcie spotkania będzie można wysłuchać wykładów oraz spotkać się z doświadczonymi prelegentami między innymi mecenasem Krzysztofem Wąsowskim oraz adwokat Katarzyną Przyłuską- Ciszewską. Przewidziano także debatę, w oparciu o nurtujące uczestników pytania.

Organizacją wydarzenia zajęła się czwórka uczniów XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie: Joanna Prządka, Katarzyna Skrenczyńska, Antoni Gruca oraz Witold Pogorzelski, wspieranych w swoich działaniach przez licealną dyrekcję.

Więcej informacji dostępnych TUTAJ.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.