Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowe prawo: Wpływ ogłoszenia upadłości na postępowanie egzekucyjne

05.10.2015, 06:56; Aktualizacja: 05.10.2015, 07:25

Skończą się wreszcie te szaleńcze wyścigi wierzycieli po tytuły wykonawcze i walki komorników nad majątkiem dogorywającej spółki - piszą o nowych przepisach Mateusz Medyński i Ewelina Szczęsna.

Reklama

Od 1 stycznia 2016 r. wejdą w życie bardzo obszerne zmiany w zakresie przepisów regulujących prawo upadłościowe w Polsce. Ustawa prawo upadłościowe i naprawcze zmieni nazwę na Prawo upadłościowe, a w przedmiocie jej regulacji nie będzie zarówno upadłości z możliwością zawarcia układu, jak również postępowania naprawczego. Ustawodawca zdecydował o wyraźnym rozdzieleniu postępowań upadłościowych od postępowań restrukturyzacyjnych, wprowadzając tym samym odrębną ustawę Prawo restrukturyzacyjne, która będzie regulowała wprowadzanie instrumentów pozwalających na przeprowadzenie restrukturyzacji przedsiębiorstwa dłużnika i zapobieżenie jego likwidacji.


Pozostało jeszcze 87% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.