Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kwitnie rynek komercyjnych procesów

05.10.2015, 13:42; Aktualizacja: 05.10.2015, 16:08

Wartość aktywów zarządzanych przez globalne fundusze specjalizujące się w finansowaniu kosztów potencjalnie lukratywnych spraw cywilnych i arbitrażowych wzrosła w Wielkiej Brytanii z 180 mln funtów w 2009 r. do 1,5 mld funtów obecnie.

Reklama

Jak pokazuje raport opublikowany właśnie przez organizację Justice not Profit, tzw. litigation funding, czyli inwestycje w zamian za procent od wygranej najczęściej lokowane są w korporacyjne spory z dziedziny prawa konkurencji, własności intelektualnej, zabezpieczenia finansowe oraz spory arbitrażowe. Inwestorzy coraz częściej decydują się także na dywersyfikację portfolio, finansując procesy wysokiego ryzyka w powiązaniu ze sprawami, gdzie ryzyko przegranej jest stosunkowo niskie. Minimalna wartość roszczeń, w które inwestycja staje się opłacalna, to 3 mln funtów.


Pozostało jeszcze 46% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.