Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowe uprawnienia referendarzy

06.10.2015, 11:00; Aktualizacja: 06.10.2015, 11:09

W Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji przepisów, które dopuszczą referendarzy sądowych do orzekania w postępowaniu karnym wykonawczym.

Reklama

Zgodnie z rozwiązaniami zaproponowanymi przez posłów referendarze mają być uprawnieni do wykonywania czynności zastrzeżonych dla sądu lub sędziego poza przypadkami określonymi w art. 18a k.k.w. Wyłączeniu podlegają m.in. sprawy zastrzeżone dla sądu penitencjarnego oraz sędziego penitencjarnego, sprawy dotyczące kary pozbawienia wolności, zarządzanie wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności, rozstrzyganie wątpliwości co do wykonania orzeczenia sądu lub zarzutów co do obliczenia kary.


Pozostało jeszcze 20% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.