Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Organizator zamachu z 11 września nie dogadał się z adwokatem

20.10.2015, 12:49; Aktualizacja: 20.10.2015, 13:31

Jemeńczyk Walid bin Attash, który dwa lata temu dostał od polskiej prokuratury status pokrzywdzonego w związku ze śledztwem w sprawie więzienia CIA w Starych Kiejkutach, wypowiedział właśnie pełnomocnictwo swojemu adwokatowi. Oznacza to kolejne opóźnienia w procesie więźnia oskarżonego o udział w zamachach z 11 września.

Reklama

Przetrzymywany w więzieniu w Guantanamo Walid bin Attash jest podejrzany o pomoc w przygotowaniu zamachu na ambasadę amerykańską w Nairobi i Dar es Salaam w 1998 r., ataku bombowego na okręt marynarki amerykańskiej "USS Cole" u wybrzeży Jemenu w 2000 r. oraz zrekrutowanie terrorystów, którzy dokonali zamachu na World Trade Center. Twierdzi, że po zatrzymaniu przez CIA został przewieziony do ośrodka szkoleniowego w Starych Kiejkutach na terenie Polski, gdzie był torturowany.


Pozostało jeszcze 30% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.