Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Organizator zamachu z 11 września nie dogadał się z adwokatem

20.10.2015, 12:49; Aktualizacja: 20.10.2015, 13:31

Jemeńczyk Walid bin Attash, który dwa lata temu dostał od polskiej prokuratury status pokrzywdzonego w związku ze śledztwem w sprawie więzienia CIA w Starych Kiejkutach, wypowiedział właśnie pełnomocnictwo swojemu adwokatowi. Oznacza to kolejne opóźnienia w procesie więźnia oskarżonego o udział w zamachach z 11 września.

Reklama

Przetrzymywany w więzieniu w Guantanamo Walid bin Attash jest podejrzany o pomoc w przygotowaniu zamachu na ambasadę amerykańską w Nairobi i Dar es Salaam w 1998 r., ataku bombowego na okręt marynarki amerykańskiej "USS Cole" u wybrzeży Jemenu w 2000 r. oraz zrekrutowanie terrorystów, którzy dokonali zamachu na World Trade Center. Twierdzi, że po zatrzymaniu przez CIA został przewieziony do ośrodka szkoleniowego w Starych Kiejkutach na terenie Polski, gdzie był torturowany.


Pozostało jeszcze 30% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.