Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Osiem miesięcy w drodze do sądu

22.10.2015, 12:43; Aktualizacja: 22.10.2015, 13:38

Hinduski mnich, który w związku ze sprawą karną musi pojawić się w sądzie oddalonym 2,2 tys. km od swojego miejsca zamieszkania, nie stawi się na rozprawie wyznaczonej na przyszły miesiąc. Całą drogę ma zamiar pokonać bowiem piechotą, bo korzystanie ze środków komunikacji jest niezgodne z jego religijnym credo.

Reklama

60-letni Acharya Kirti Yashurishwarji Maharaj poinformował sąd, że ze względu na swój wiek i uraz kręgosłupa nie jest w stanie przejść dziennie więcej niż 10-12 km. Jednoznacznie wykluczył przy tym przejazd pociągiem czy innego rodzaju transport, gdyż byłoby to niezgodne z kultywowaną przez niego zasadą odrzucenia dóbr materialnych, która jest jednym z fundamentów dżinizmu. Maharaj poprosił więc sąd, aby wstrzymał postępowanie na ok. 8 miesięcy do czasu, kiedy dotrze na miejsce.


Pozostało jeszcze 32% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.