Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Osiem miesięcy w drodze do sądu

22.10.2015, 12:43; Aktualizacja: 22.10.2015, 13:38

Hinduski mnich, który w związku ze sprawą karną musi pojawić się w sądzie oddalonym 2,2 tys. km od swojego miejsca zamieszkania, nie stawi się na rozprawie wyznaczonej na przyszły miesiąc. Całą drogę ma zamiar pokonać bowiem piechotą, bo korzystanie ze środków komunikacji jest niezgodne z jego religijnym credo.

Reklama

60-letni Acharya Kirti Yashurishwarji Maharaj poinformował sąd, że ze względu na swój wiek i uraz kręgosłupa nie jest w stanie przejść dziennie więcej niż 10-12 km. Jednoznacznie wykluczył przy tym przejazd pociągiem czy innego rodzaju transport, gdyż byłoby to niezgodne z kultywowaną przez niego zasadą odrzucenia dóbr materialnych, która jest jednym z fundamentów dżinizmu. Maharaj poprosił więc sąd, aby wstrzymał postępowanie na ok. 8 miesięcy do czasu, kiedy dotrze na miejsce.


Pozostało jeszcze 32% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.