Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Minister idzie na wojnę z prawniczą elitą

23.10.2015, 15:11; Aktualizacja: 23.10.2015, 16:15

Brytyjski minister sprawiedliwości rozważa wprowadzenie przymusowego podatku od działalności największych kancelarii prawnych, z którego dochód zostałby przeznaczony na opłaty sądowe w sprawach karnych.

Reklama

Jak podaje dziennik "The Times", podatek w wysokości 1 proc. od obrotów 100 najbardziej dochodowych korporacji prawniczych w Wielkiej Brytanii mógłby zasilić budżet wymiaru sprawiedliwości kwotą ok. 190 mln funtów. Łączne dochody tych firm sięgają rocznie 20,64 mld funtów. Szef resortu sprawiedliwości Michael Gove chce, aby w zamian zlikwidowana została kontrowersyjna opłata sądowa pobierana od oskarżonych, którzy przyznali się do winy.


Pozostało jeszcze 81% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.