Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Minister idzie na wojnę z prawniczą elitą

23.10.2015, 15:11; Aktualizacja: 23.10.2015, 16:15

Brytyjski minister sprawiedliwości rozważa wprowadzenie przymusowego podatku od działalności największych kancelarii prawnych, z którego dochód zostałby przeznaczony na opłaty sądowe w sprawach karnych.

Reklama

Jak podaje dziennik "The Times", podatek w wysokości 1 proc. od obrotów 100 najbardziej dochodowych korporacji prawniczych w Wielkiej Brytanii mógłby zasilić budżet wymiaru sprawiedliwości kwotą ok. 190 mln funtów. Łączne dochody tych firm sięgają rocznie 20,64 mld funtów. Szef resortu sprawiedliwości Michael Gove chce, aby w zamian zlikwidowana została kontrowersyjna opłata sądowa pobierana od oskarżonych, którzy przyznali się do winy.


Pozostało jeszcze 81% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.