Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rząd Holandii może odpowiedzieć w Strasburgu za Srebrenicę

26.10.2015, 14:02; Aktualizacja: 26.10.2015, 14:31

Po trwającej prawie 20 lat batalii sądowej rodziny ofiar masakry w Srebrenicy będą walczyć o sprawiedliwość przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

Reklama

Skarżący, bliscy trójki bośniackich muzułmanów zamordowanych w Srebrenicy, zarzucają holenderskim żołnierzom to, że nie zapewnili oni ochrony strefie, za której bezpieczeństwo odpowiadali. Decyzja o zwrócenia się do trybunału strasburskiego zapadła po tym, jak w kwietniu sąd apelacyjny uznał, że dowódcy batalionu holenderskiego nie będą ścigani karnie. Rodziny twierdzą, że ofiary zostały wyrzucone przez Holendrów z bazy wojskowej, a tym samym wydane na pewną śmierć z rąk bośniackich Serbów.


Pozostało jeszcze 38% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.