Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Europarlament toruje drogę do internetu dwóch prędkości

27.10.2015, 23:22; Aktualizacja: 27.10.2015, 23:33

Parlament Europejski odrzucił wczoraj wszystkie poprawki do projektu regulacji, które nawet zdaniem wielu koncernów technologicznych uprzywilejowują korporacje takie jak one w dostępie do użytkowników sieci.

Reklama

Głosowanie europosłów było decydujące dla przyszłego kształtu neutralności internetu w UE, czyli zasady, która gwarantuje, że wszystkie treści traktowane są na jednakowych zasadach. W praktyce oznacza to, że w sieci nie ma równych i równiejszych, bo dostawcy usług internetowych nie mogą preferencyjnie traktować wielkich korporacji tylko dlatego, że mogłyby one zapłacić za to, aby szybciej dotrzeć ze swoimi treściami do użytkowników.


Pozostało jeszcze 88% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.