Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowa ustawa o TK autorstwa PiS już w Sejmie

13.11.2015, 14:42; Aktualizacja: 13.11.2015, 15:52

W dalszym ciągu trwa pat w sprawie zaprzysiężenia nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent Andrzej Duda cały czas nie podał daty przyjęcia od nich ślubowania. Tymczasem projekt nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym złożyło w Sejmie PiS - informuje Gazeta Wyborcza.

Reklama

Przewiduje on zmianę zasad wyboru sędziów i prezesów TK, a także wygaśnięcie kadencji obecnego szefa trybunału, Andrzeja Rzeplińskiego. Zakłada również unieważnienie wyboru pięciu sędziów, których wybrał poprzedni Sejm - podaje GW.


Pozostało jeszcze 59% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.