Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Termin zgłaszania kandydatów na sędziów TK przedłużony

01.12.2015, 11:55; Aktualizacja: 01.12.2015, 13:19
 • Wyślij
 • Drukuj

Dziś do godziny 18 posłowie mogą zgłosić kandydatów na nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Taką decyzję podjął marszałek Sejmu. Wniosek w tej sprawie złożyło PSL, które chce zaczekać na efekty dzisiejszych konsultacji u prezydenta Andrzeja Dudy.

Reklama

Informację o przesunięciu terminu z 12 na 18 podała stacja TVN24. O potrzebie wydłużenia czasu na zgłaszanie kandydatur wspominał też szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w programie "Jeden na jeden".

- Mam nadzieję, że prezydent zaproponuje kompromisowe rozwiązanie - podkreślił Kosiniak-Kamysz w TVN24. Jego zdaniem Sejm powinien powstrzymać się od wyboru nowych sędziów TK do czasu orzeczenia trybunału w sprawie zgodności z konstytucją przepisów ustawy o TK.

EŚ/TVN24

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.