Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Termin zgłaszania kandydatów na sędziów TK przedłużony

01.12.2015, 11:55; Aktualizacja: 01.12.2015, 13:19
 • Wyślij
 • Drukuj

Dziś do godziny 18 posłowie mogą zgłosić kandydatów na nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Taką decyzję podjął marszałek Sejmu. Wniosek w tej sprawie złożyło PSL, które chce zaczekać na efekty dzisiejszych konsultacji u prezydenta Andrzeja Dudy.

Reklama

Informację o przesunięciu terminu z 12 na 18 podała stacja TVN24. O potrzebie wydłużenia czasu na zgłaszanie kandydatur wspominał też szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w programie "Jeden na jeden".

- Mam nadzieję, że prezydent zaproponuje kompromisowe rozwiązanie - podkreślił Kosiniak-Kamysz w TVN24. Jego zdaniem Sejm powinien powstrzymać się od wyboru nowych sędziów TK do czasu orzeczenia trybunału w sprawie zgodności z konstytucją przepisów ustawy o TK.

EŚ/TVN24

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.