Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jest pięciu nowych kandydatów na sędziów TK

01.12.2015, 20:05; Aktualizacja: 02.12.2015, 14:25

Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński, Julia Przyłębska i Piotr Pszczółkowski zostali kandydatami Prawa i Sprawiedliwości na nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. We wtorek wieczorem sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała wnioski w sprawie ich wyboru.

Reklama

Nowe kandydatury poparli posłowie PiS oraz Kukiz'15. W środę odbędzie się w tej sprawie głosowanie w Sejmie. Ryszard Terlecki, szef klubu parlamentarnego PiS i wicemarszałek Sejmu, powiedział PAP, że zgłoszeni kandydaci to "specjaliści i znawcy prawa, także konstytucyjnego”. Dodał też, że nie mamy obecnie do czynienia z sytuacją nadzwyczajną ani kryzysem konstytucyjnym, lecz z normalną rzeczywistością parlamentarną. Była ona także przedmiotem popołudniowych rozmów podczas spotkania z przedstawicielami klubów u prezydenta. Konsultacje nie doprowadziły jednak do żadnego porozumienia.


Pozostało jeszcze 77% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.