Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Walka o prywatne dane Europejczyków nadal trwa

14.12.2015, 11:11; Aktualizacja: 14.12.2015, 11:41

Austriacki prawnik i aktywista, który doprowadził do wydania przez Trybunał Sprawiedliwości UE precedensowego wyroku w sprawie legalności transferowania prywatnych danych Europejczyków do USA, złożył kolejne skargi na praktyki Facebooka do inspektorów danych osobowych w Belgii i w Niemczech. Kolejnymi celami jego kampanii mają być Apple, Google, Microsoft i Yahoo.

Reklama

28-letni Max Schrems domaga się już nie tylko od irlandzkiego inspektowa danych osobowych, lecz także jego niemieckiego i belgijskiego odpowiednika zawieszenia przekazywania danych osobowych z firmy Facebook Ireland Ltd. do jej spółki marki z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Jak sam tłumaczy, kolejne skargi wynikają z negatywnych doświadczeń w kontaktach z irlandzkim GIODO. Jego zdaniem organy nadzorcze w Niemczech i w Belgii są bardziej aktywne w zakresie egzekwowania prawa dotyczącego ochrony danych osobowych i poważniej potraktują kwestię wykonania wyroku TSUE.


Pozostało jeszcze 37% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.