Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Walka o prywatne dane Europejczyków nadal trwa

14.12.2015, 11:11; Aktualizacja: 14.12.2015, 11:41

Austriacki prawnik i aktywista, który doprowadził do wydania przez Trybunał Sprawiedliwości UE precedensowego wyroku w sprawie legalności transferowania prywatnych danych Europejczyków do USA, złożył kolejne skargi na praktyki Facebooka do inspektorów danych osobowych w Belgii i w Niemczech. Kolejnymi celami jego kampanii mają być Apple, Google, Microsoft i Yahoo.

Reklama

28-letni Max Schrems domaga się już nie tylko od irlandzkiego inspektowa danych osobowych, lecz także jego niemieckiego i belgijskiego odpowiednika zawieszenia przekazywania danych osobowych z firmy Facebook Ireland Ltd. do jej spółki marki z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Jak sam tłumaczy, kolejne skargi wynikają z negatywnych doświadczeń w kontaktach z irlandzkim GIODO. Jego zdaniem organy nadzorcze w Niemczech i w Belgii są bardziej aktywne w zakresie egzekwowania prawa dotyczącego ochrony danych osobowych i poważniej potraktują kwestię wykonania wyroku TSUE.


Pozostało jeszcze 37% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.