Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego przestaje działać

17.12.2015, 14:07; Aktualizacja: 17.12.2015, 15:05

Wszyscy członkowie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego otrzymali w czwartek akty odwołania - potwierdził prof. Wojciech Popiołek, jeden z członków komisji. W jej miejsce ma zostać powołana nowa Komisja Kodyfikacyjna Rzeczpospolitej, która ma zajmować się "wszystkim".

Reklama

- Odniosłem wrażenie, że prawo cywilne nie będzie przedmiotem zainteresowania ministra. Uzasadnienie odwołania składu komisji było takie, że planowane jest powołanie dużej komisji kodyfikacyjnej, która będzie zajmowała się ustrojem sądów, biegłymi, prawem administracyjnym itd. - mówi prof. Popiołek.


Pozostało jeszcze 47% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.