Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Platforma składa dziś wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności nowej ustawy o TK

29.12.2015, 08:03; Aktualizacja: 29.12.2015, 08:05

Poseł Krzysztof Brejza (PO): Gdy zabraknie władzy pieniędzy na realizację obietnic wyborczych, to sięgnie do kieszeni zwykłych ludzi. A może to zrobić wprowadzając np. podatek od posiadania mieszkania, domu, drugiego samochodu, czy też 85 proc. podatku od wynagrodzeń. Dlatego potrzebny jest Trybunał Konstytucyjny. I dlatego PiS chce jego likwidacji.

Reklama

Ewa Maria Radlińska: Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę o Trybunale Konstytucyjnym (autorstwa posłów PiS), która wprowadza zasadnicze zmiany w funkcjonowaniu TK. A następnie wydał oświadczenie w którym powiedział, że ta ustawa zakończy głośny spór o Trybunał Konstytucyjny. No więc zakończy?

Krzysztof Brejza: Spór ten zakończy dopiero rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego, które zapadnie 12 stycznia 2016 r. Wówczas TK będzie orzekał w sprawie niekonstytucyjnych - zdaniem Platformy Obywatelskiej - uchwał sejmu dotyczących wyboru w grudniu 2015 r. sędziów TK oraz unieważniających październikowy wybór sędziów.


Pozostało jeszcze 75% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.