Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zmiany w formularzu skargi do trybunału w Strasburgu

05.01.2016, 14:07; Aktualizacja: 05.01.2016, 14:44

Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowe brzmienie zasady 47 regulaminu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, która określa wymogi dotyczące treści indywidualnej skargi.

Reklama

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami osoby prawne, takie jak przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia muszą w formularzu skargi składanej do ETPC zamieścić dokładne dane osoby uprawnionej do reprezentowania ich przed trybunałem strasburskim. Dodano także wymóg załączenia dokumentów potwierdzających, że zgodnie z przepisami krajowymi wskazany przedstawiciel organizacji ma prawo do występowania w jej imieniu. Może to być np. kopia wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub protokół ze spotkania zarządu firmy.


Pozostało jeszcze 38% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.