Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jest śledztwo w sprawie podszywania się pod sędziego Łączewskiego

16.02.2016, 12:51; Aktualizacja: 16.02.2016, 13:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie z zawiadomienia samego sędziego Łączewskiego - informuje portal TVP Info.

Reklama

Zabezpieczono już ponoć dwa laptopy i tablet sędziego.

Sprawa ma związek z doniesieniami "Warszawskiej Gazety" jakoby sędzia Łączewski miał proponować Tomaszowi Lisowi "pomoc w zwalczaniu rządu PiS".

Sprawą zajęła się już także Krajowa Rada Sądownictwa, która w tym celu powołała trzyosobową komisję. -Komisja zbada sytuację związaną z sędzią Wojciechem Łączewskim. Zapozna się ze stanowiskiem samego sędziego oraz z działaniami prokuratury w tej sprawie - mówi sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa.

PS

Źródło:Media
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.