Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Krótsza smycz dla Pudelka

Patryk Słowik18.02.2016, 00:00; Aktualizacja: 18.02.2016, 07:22

Egzekwowanie przeprosin za naruszenie dóbr osobistych będzie prostsze i szybsze. A to dzięki wczorajszej uchwale Sądu Najwyższego, który przełamał ugruntowane stanowisko doktryny.

Reklama

Obecny na sali sądowej pełnomocnik powoda przekonywał, że w praktyce sąd zdecyduje o losach wielu osób, których dobra osobiste są naruszane w mediach, również internetowych. Nagminną praktyką jest bowiem gra na zwłokę przez niektóre środki przekazu. Ich redaktorzy naczelni liczą, że wierzyciele po miesiącach dochodzenia swych praw odpuszczą uznając, że już nikt nie będzie pamiętał, o co chodziło w sprawie, której mają dotyczyć przeprosiny.


Pozostało jeszcze 90% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.